Logo natino

Zajęcia przygotowujące dzieci

„Akcja adaptacja” to zajęcia przygotowujące dzieci do pójścia do przedszkola. Dwie godziny świetnej zabawy dla dzieci w wieku 1,5 – 4 lata, które wprowadzą maluchy w wielki przedszkolny świat.

Rozstanie z rodzicami, nowe zasady panujące w przedszkolach, inne dzieci to wielkie wyzwanie dla małego człowieka. Dlatego też warto stopniowo przygotować dzieci na tę wielką przygodę uczestnicząc w naszych zajęciach.

Nasz program to zajęcia ogólnorozwojowe, oparte na „Podstawie programowej wychowania przedszkolnego”, dostosowane do wieku uczestników. Dzieci będą uczyć się poprzez zabawę. Z nami rozwiną swoje kompetencje społeczne, umiejętności plastyczne, ruchowe.

Dzieci nawiążą nowe kontakty, poznają zasady panujące w grupie czy przy stole. Będziemy śpiewać, tańczyć, ćwiczyć, wycinać, kleić, grać na instrumentach. Bawiąc się dzieci nauczą się piosenek i zabaw przedszkolnych.

„Akcja adaptacja” jest dla was

Nasze zajęcia są dla Twojego dziecka, jeśli:

  • Chcesz ułatwić mu przedszkolny start.
  • Masz obawy i czujesz niepokój przed rozstaniem z dzieckiem. Czy sobie poradzi? Czy ja sobie poradzę?
  • Chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się poprzez zabawę.
  • Chcesz poznać innych rodziców.
  • Twoje dziecko ma mały kontakt z innymi dziećmi w podobnym wieku.
  • Dziecko jest zbyt nieśmiałe lub zbyt ekspansywne w czasie zabaw z innymi.
  • Chcesz zrobić zakupy w samotności lub wypić gorącą kawę 😊

Akcja adaptacja odbywa się w każdą środę o godzinie 9:00. Zajęcia trwają 2 godziny, odbywają się bez udziału rodziców. Małe kameralne grupy – 5 osobowe, które dają możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Zajęcia prowadzone są przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i przede wszystkim z zamiłowaniem do tej pracy i dzieci 😊

Galeria

Kontakt

Odpowiemy na każde pytanie